پست برق 63.20 کیلوولت نوشهر برقدار شد

با اتمام ساخت پست برق فوق توزیع 63 کیلوولت در شهرستان نوشهر در استان مازندران این پست فوق توزیع در تاریخ 18 اردیبهشت ماه سال جاری با موفقیت برقدار شد. پست برق “ایستگاه بانک مرکزی” نوشهر که در 10 کیلومتری این شهر احداث شده است در میان بافت مسکونی(ویلایی) رو به گسترش و در مجاورت هتل هفت ستاره “آراز” قرار داشته و نقش مهمی در تأمین برق این منطقه و کاهش مشکلات ناشی از افت ولتاژ و تلفات ایفا می کند.

به گزارش برق نیوز، کوروش موسوی تاکامی، مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان با مهم ارزیابی کردن این طرح در منطقه غرب مازندران اظهار داشت: این پست حساس، تأمین کننده برق نخستین هتل هفت ستاره هزار تختخوابی منطقه و همچنین بار‌های صنعتی، کشاورزی تجاری، عمومی و اداری آن ناحیه است.

موسوی تاکامی عنوان کرد: پس از اتمام احداث خط ۶۳ کیلوولت تغذیه کننده پست، ترانسفورماتور T ۲ به ظرفیت ۳۰ مگاولت آمپر در این ایستگاه ۶۳ کیلوولت برقدار و در مدار قرار گرفت و ترانسفورماتور بعدی هم به محض نیاز به بارگیری، برقدار می‏شود.

بر اساس قرارداد منعقده مابین شرکت برق منطقه ای مازندران و شرکت پیمابرق و با توجه به آنکه بخش ساختمانی این پست قبلا احداث شده بود، احداث بخش الکتریکی پست نوشهر به پیمابرق واگذار شد.

در این پروژه، خرید و نصب تجهیزات، تست و راه‏اندازی این پست برق توسط متخصصان پیمابرق انجام شد و علاوه بر تجهیزات تولید داخلی از تجهیزات اروپایی نیز استفاده شده است. راه اندازی بخش های حفاظتی و کنترلی، فیدرهای 20 کیلوولت و ترانسفورماتورهای قدرت با تمام توان و طی مدتی کوتاه از جمله نکات قابل اشاره در ساخت پست برق نوشهر است.

پست فوق توزیع “ایستگاه بانک مرکزی” با حضور نمایندگان برق منطقه ای مازندران، نمایندگان معاونت بهره برداری و مجری طرح، نماینده مشاور پروژه و مدیر پروژه شرکت پیمابرق به صورتT-OFF ( قرارگیری پست برق به صورت رینگ در شبکه برق که با انجام بی‏برقی در خطوط مرتبط انجام شده و طی آن ترانس های مورد نظر برقدار می شوند) به شبکه خط 63 کیلوولت شهرستان اتصال یافت. قابل ذکر است که این پست برق فوق توزیع از دو خط کاسپین و خط عَلَمده برق دریافت می نماید.

شرکت پیمابرق علاوه بر این پروژه، در سال گذشته طی پروژه احداث دو بی خط 230 کیلوولت در پست برق فجر گنبد با شرکت برق منطقه ای مازندران همکاری داشته است و با توجه به تجربه همکاری مطلوب و نتایج موفقیت آمیز این دو پروژه، آمادگی کامل دارد تا در دیگر پروژه های توسعه ای و احداث خطوط و پست های برق در این استان مشارکت نماید.

اخبار مرتبط:

بهره برداری از پست فوق توزیع 63.20 کیلوولت نوشهر

آغاز بهره برداری فیدر خط 230 کیلوولت گنبد – ترکمنستان

احداث دو بی خط 230 کیلوولت فجر گنبد

img
img
img
img
img
img
img