آغاز بهره برداری از فیدر خط 230 کیلوولت گنبد ترکمنستان

طی توسعه پست برق 230 کیلوولت فجر در شهرستان گنبد کاووس، خط انتقال 230 کیلوولت گنبد -ترکمنستان احداث شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پیمابرق، طی قراردادی مابین شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان و پیمابرق، دو بی خط 230 کیلوولت 230 کیلوولت گنبد – ترکمنستان / گنبد – مینودشت و همچنین دو بی خط 63 کیلوولت از پست برق فجر گنبد منشعب گردید.

احداث خط انتقال گنبد- ترکمنستان، از مهمترین بخش های این پروژه است که امکان صادرات انرژی برق را به کشور ترکمنستان میسر می سازد.

از سویی، با توجه به احتمال خاموشی های مکرر در فصل تابستان در شهرستان گنبد کاووس، کلیه مراحل پروژه با سرعت بالا عملیاتی شده اند. از اینرو پروژه مذکور زودتر از موعد معین شده مورد بهره برداری قرار می‏‏گیرد و مشکلات ناشی از افزایش بار شبکه در شهرستان را مرتفع می سازد.

همچنین قدیمی بودن پست برق فجر مسائلی را در مسیر اجرای پروژه و اتصال و ارتباط پست قدیم با بخش های جدید بوجود آورد که با تلاش فراوان مدیران و متخصصان و هماهنگی با کارفرما با موفقیت برطرف گردیدند.

شرکت پیمابرق طی قریب 30 سال فعالیت مستمر و بعنوان شرکتی پیشرو در مهندسی خطوط انتقال و پست های برق به صورت کلید دردست (EPC)، آمادگی همکاری در کلیه پروژه های توسعه ای و زیرساختی و همچنین برق رسانی به صنایع بالادستی را دارد.

جهت اطلاعات بیشتر در خصوص شرکت پیمابرق به آدرس www.peymbargh.com مراجعه نمایید/

img