نقش آفرینی پیمابرق در گذر گلستان از پیک 1402

به گزارش دنیای اقتصاد، مدیرعامل برق منطقه ای از اقدامات این شرکت جهت عبور از پیک 1402 در استان گلستان خبرداد. وی گفت: با توسعه پست برق 230/63 کیلوولت فجر در گنبدکاووس که از ابتدای سال 1401 با سرمایه گذاری بیش از 1500 میلیارد ریال شروع شده بود، شبکه انتقال و فوق توزیع استان گلستان مطمئن، ایمن، پایدار شده و وابستگی آن به کشور ترکمنستان حذف شده است.

 موسوی تاکامی افزود: با نصب و راه اندازی فیدرهای خط230 کیلولت علی آباد، مینودشت و بالکان ترکمنستان به ایستگاه برق فجرگنبد از اعمال خاموشی و قطعی برق در شهرستان های گنبد کاووس، مینودشت، آزادشهر، کلاله، مراوه تپه و گالیکش استان گلستان در تابستان 1402 جلوگیری گردید.

مدیرعامل برق منطقه ای با خرسندی از اینکه با اقدامات صورت گرفته در تابستان امسال شاهد مشکلات قطعی و ناپایداری برق نبودیم و دیگر هم نخواهیم بود ادامه داد: در این مسیر سه گروه پیمانکاری پست و خطوط و یک گروه تست و رلیاژ با هماهنگی دیسپاچینگ مازندران و گلستان، دیسپاچینگ ناحیه شمال کشور و دیسپاچینگ ملی ایران و ترکمنستان نقش آفرینی کرده اند.

شرکت پیمابرق از جمله شرکت های پیمانکار همکار در اقدامات عبور از پیک1402 در استان گلستان بوده که سهم بزرگی از فعالیت های فنی تخصصی را برعهده داشته است. این شرکت طی قراردادی با شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان، توسعه دو بی خط 230 کیلوولت در پست برق گنبد کاووس را به سرانجام رساند که کلیه مراحل طراحی، نصب و راه اندازی و تست تجهیزات فشار قوی مربوطه را نیز بر عهده داشته است.  نتیجه این اقدام، افزایش ظرفیت و اثرگذاری این پست230 کیلوولتی در شبکه برق استان بوده است.

گفتنی است از دو بی خط مذکور، یک بی مربوط به خط گنبد-ترکمنستان و بی دیگر به خط گنبد مینودشت مرتبط است که هردو در ثبات و پایداری شبکه برق نقش مهمی ایفا می کنند.

از سوی دیگر توسعه ظرفیت در این پست برق موجب پایداری و اثربخشی فیدر های مرتبط با خط انتقال علی آباد را هم فراهم کرده است.

علاوه بر این، احداث و انشعاب دو بی خط 63 کیلوولت از پست برق فجر گنبد عملیاتی شد که امکان برق رسانی به مشترکان بیشتری را فراهم می کند.

مدیران، مهندسین و عوامل پیمابرق جهت همراهی در پروژه منجر به رفع مشکل قطعی برق هموطنان در استان مازندران بسیار خرسند هستند و آمادگی کامل خود را برای حضور در کنار شرکت برق منطقه ای و صاحبان کارخانجات، صنایع و معادن استان مازندران و گلستان را اعلام می نمایند.

اخبار مرتبط

آغاز بهره برداری از فیدر خط 230 کیلولت گنبد ترکمنستان

اقدامات برق منطقه ای مازندران برای عبور از پیک 1402