آغاز پروژه توسعه پست برق شهرک ناز

آغاز پروژه توسعه پست برق 20/63 کیلولت شهرک ناز بصورت کلید دردست توسط شرکت پیمابرق

1400/01/05 پروژه توسعه پست برق 20/63 کیلولت شهرک ناز به کارفرمایی شرکت برق منطقه ای تهران و توسط شرکت پیمابرق، مجری برق رسانی و انتقال نیرو ، وارد مراحل اجرایی و عملیاتی شد.

در این پروژه که از طریق مناقصه و بصورت کلید در دست واگذار شده، کلیه مراحل توسعه پست برق شهرک ناز شامل :

  • خدمات مهندسی
  • تأمین مصالح و تجهیزات
  • انجام کارهای ساختمانی
  • نصب، تست و راه ‏اندازی کامل تجهیزات
  • تابلوها
  • ترانسفورماتور قدرت و ترانسفورماتور زمین
  • و همچنین ارائه کلیه تنظیمات تجهیزات حفاظتی و رله ها
  • تجهیزات حفاظتی و کنترلی با توجه به نیازمندی‏های شبکه برق منطقه ای تهران توسط گروه مهندسی بازرگانی پیمابرق انجام می شود.
img

مهندس متین جنتیان، مدیر عامل پیمابرق در خصوص شرایط فعلی پروژه اعلام داشت:

پس از طی مراحل اولیه طراحی برای توسعه پست برق فشار قوی شهرک ناز، به دلیل اهمیت پروژه برای کارفرما و سرعت عمل در مراحل اجرایی، مراحل تجهیز کارگاه و عملیات ساختمانی نیز وارد فاز اجرایی شده است.

مدیر عامل شرکت پیمابرق با بیان آنکه کلیه مراحل انجام پروژه از طراحی تا تست تجهیزات و تحویل به صورت یک زنجیره کامل در شرکت پیمابرق و در همکاری و هماهنگی با دیگر شرکت های همکار انجام می شود، بر آمادگی کامل این شرکت برای انجام انواع پروژه های طراحی و ساخت پست های برق فشار قوی، پست های برق گازی، ‌پست های برق سیار و خطوط انتقال نیرو و شبکه های فیبر نوری تأکید کرد.

پیمابرق پیشرو در ساخت پست­های فشارقوی

مهندس جنتیان با اشاره به اینکه پیمابرق پیشرو در ساخت پست­های فشارقوی است افزود:

کلیه عملیات ساختمانی شامل تجهیزات کارگاه، عملیات خاکی، جاده های داخلی، طراحی و احداث فونداسیون های بتنی جهت ترانس های قدرت و کمکی، بانک خازنی، طراحی و احداث کانال کابلی و محوطه سازی نیز به طور کامل توسط پیمابرق؛‌ شرکت مجری پست‏های برق فشار قوی ؛ انجام و تحویل کارفرمای پروژه می شود.

* پست برق شهرک ناز واقع در استان البرز، ‌بخش فردیس، شهرک ناز می باشد و شرکت مهندسی قدس نیرو نیز به عنوان مشاور در پروژه مذکور حضور دارد.

پیمابرق ، تاکنون پروژه ‏های متعددی را به سرانجام رسانده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پروژه پست های برق فشار قوی کلیک کنید.

با تجهیز کارگاه و انجام عملیات ساختمانی و نصب سازه ‏ها،‌ تجهیزات پست برق از جمله ترانس 63/20 کیلوولت در پست برق شهرک ناز نصب گردید.

پروژه توسعه پست برق در شهرک ناز واقع در بخش فردیس استان البرز از اردیبهشت ماه سال جاری وارد مراحلی عملیاتی شد.

طی این پروژه یک ترانس 63/20 کیلوولت به همراه تجهیزات آن در پست برق شهرک ناز توسط پیمابرق طراحی، نصب و تست راه ‏اندازی می ‏شود.

برای اجرای پروژه مذکور، ابتدا عملیات ساختمانی در دو بخش اجرای فونداسیون تجهیزات محوطه و اجرای فونداسیون ترانس قدرت و دیوار آتش انجام شد

و سپس سازه‏ های نصب تجهیزات مونتاژ شده و در محل های خود نصب گردیدند.

در ادامه عملیات نصب، تجهیزات محوطه شامل سکسیونر قدرت و مقره های اتکایی و همچنین ترانسفورماتور 63/20 کیلوولت بر روی سازه های مرتبط نصب گردیده ‏اند.

همچنین سیستم زمین نیز در این مرحله از کار اجرا شده است.

در تصاویر مراحل اجرای فوندانسیون، نصب سکسیونر قدرت و مقره های اتکایی و همچنین ترانسفورماتور 20-63 کیلوولت قابل مشاهده می‏باشند.

img
نصب ترانس 63/20 کیلوولت شهرک ناز
img
نصب ترانس 63/20 کیلوولت شهرک ناز
img
نصب ترانس 63/20 کیلوولت شهرک ناز
img
نصب سازه و تجهیزات محوطه
img
نصب سازه و تجهیزات محوطه
img
نصب سکسیونر 63 کیلوولت
img
نصب مقره های اتکایی
img
عملیات ساختمانی ، اجرای کانال کابل
img
عملیات ساختمانی ، اجرای فونداسیون تجهیزات محوطه ، دیوار آتش ، هسته ترانس قدرت ، ترانس زمین
img
نصب سازه و تجهیزات محوطه

پیمابرق؛ پیمانکار طرح و ساخت پست های برق و خطوط انتقال و انرژی

پروژه توسعه پست برق شهرک ناز یکی از چندین پروژه در دست اقدام توسط پیمابرق است

که با توجه به نظر کارفرما از لحاظ زمانی و با توجه به پیک بار تابستان 1400 سرعت و همچنین دقت بالایی وارد فازهای انتهایی پروژه شده است.

در مراحل آتی با نصب تابلوهای برق، ‌ارتباط بین تجهیزات و تابلوهای برق برقرارشده و بخش جدید پست برق شهرک ناز راه اندازی می‏شود.

جزییات پروژه توسعه بی ترانس سوم پست برق 20/63 کیلوولت شهرک ناز