انعقاد قراداد بین المللی مابین پیمابرق و شرکت وستوک

طی انعقاد قراردادی با شرکت زد ان وستوک(ZN VOSTOK) ، تعمیرات خطوط انتقال و پست های برق میدان های نفتی چشمه خوش، پایدار غربی و شرقی و آبان به پیمابرق محول شد.

مهندس متین جنتیان، مدیرعامل پیمابرق با اعلام این خبر افزود: این پروژه بین المللی از طریق مناقصه به پیمابرق واگذار شده و طی آن خطوط و پست های برق میدان های نفتی مورد قرارداد،‌ توسط متخصصان شرکت، عیب یابی و تعمیر می شوند.

مهندس جنتیان مدت زمان این قرارداد را شش ماه اعلام نمود و با اشاره به بعد بین المللی قرارداد، از اینکه پیمابرق توانسته است به عنوان یک شرکت ایرانی فعال در حوزه برق، شایستگی ها و توانمندی لازم جهت اجرای پروژه ها و قراردادهای بین المللی را کسب کرده است،‌ ابراز خرسندی نمود.

شرکت وستوک؛ شرکتی روسی است که طی قراردادی با شرکت نفت ملی ایران، خدمات بهره برداری و توسعه حوزه میدان های نفتی چشمه خوش را برعهده دارد. وستوک، طی این قرارداد،‌ در بخش خدمات تخصصی برق رسانی به میادین نفتی، با شرکت پیمابرق همکاری خود را آغاز کرده است.

گفتنی است حوزه میدان های نفتی چشمه‌خوش در 52 کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام واقع شده است. در این حوزه، نفت تولیدی میادین آبان، چشمه خوش ، پایدار ، پایدار غرب و دالپری فرآورش و به وسیله دو خط لوله 18 و 20 اینچ بطول 153 کیلومتر به واحد بهره برداری شماره 3 اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می گردد.

نفت ارسالی حوزه چشمه خوش در نهایت به منظور تامین خوراک پالایشگاه ها و صادرات، از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک ارسال می گردد.

میدان نفتی چشمه خوش در سال ۱۳۴۳ کشف شد و بهره‌برداری از آن، در سال ۱۳۵۴ آغاز گردید و با توجه به ظرفیت بالای آن، همواره از سوی شرکت های خارجی فعال در حوزه های بهره برداری نفتی، پیشنهادات همکاری متعددی دریافت نموده است.