بازدید رئیس نظام فنی اجرایی سازمان برنامه و بودجه از پیشرفت پست برق سریزد

دکتر سید جواد قانع فر، رئیس نظام فنی اجرایی، مشاورین و پیمانکاران سازمان برنامه و بودجه کشور، 7 فروردین ماه 1401، از محل احداث پست 63کیلوولت سریزد بازدید و با مسؤولان منطقه ای گفت و گو کرد.

در این بازدید دکتر اسدی، مدیرعامل برق شرکت منطقه ای یزد، مهندس رفیعی، معاونت طرح و توسعه برق یزد به همراه مجری طرح و هچنین مهندس ربیعی سرپرست کارگاه پیمابرق نیز حضور داشتند.

دکتر اسدی، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد توضیحاتی در خصوص پروژه پست برق 63 کیلوولت به 20 کیلوولت سریزد شامل نحوه انجام کار، نحوه ارتباط با پیمانکار،‌ میزان پیشرفت پروژه و کیفیت تجهیزات مورد استفاده ارائه داد و از نحوه انجام کار توسط پیمانکار ابراز رضایت کرد. ایشان همچنین به تأمین باکیفیت ترین تجهیزات با نظارت شرکت برق منطقه ای و توسط پیمابرق اشاره کرد.

دکتر قانع فر در این بازدید پس از استماع گزارشات و بازدید از بخش های مختلف پست برق سریزد، از کیفیت انجام کار ابراز رضایت و خرسندی نمود.

بنا بر خبر روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای یزد، این پروژه با هدف پاسخگویی به رشد بار عمومی منطقه، افزایش قابلیت اطمینان برق شهرستان مهریز و همچنین کاهش تلفات شبکه با اعتباری بالغ‌ بر 360 میلیارد ریال در دست احداث است. گفتنی است تعهدات پروژه احداث پست برق سریزد، شامل دوبی خط 63 کیلوولت ورودی و 2 دستگاه ترانس 63 به 20 کیلوولت هر یک به ظرفیت 40 مگاولت آمپر، 12 فیدر خروجی و 2 فیدر خازن و 2 فیدر تولید پراکنده است.

گزارشی از پیشرفت پروژه احداث پست برق سریزد

مهندس جنتیان، مدیر عامل شرکت پیمابرق، خبر از امکان برقدار شدن و راه اندازی این پست برق، طی دو ماه آینده داده و بیان داشت: 80 درصد از مراحل پروژه به اتمام رسیده است و مابقی مراحل با سرعت و توجه به کیفیت در حال پی گیری و انجام است.

پروژه احداث پست برق سریزد که در اواخر سال 1399 آغاز شده است، هم اکنون در مراحل انتهایی خود قرار گرفته و قریب به 80 درصد تعهدات پروژه در هر دو حوزه ساختمانی و برقی محقق شده است.

در بخش ساختمانی، ساختمان کنترل، فونداسیون و تجهیزات به طور کامل اجرا شده است، کانال های کابل و زیرسازی جاده های تجهیزات نیز به پایان رسیده است. همچنین پایه های روشنایی ساخته شده و آماده نصب می باشند.

در بخش برقی؛‌ تمامی تجهیزات ولتاژ بالا(HV)  و تجهیزات کنترل خریداری و نصب گردیدند. سیستم زمین نیز خریداری و اجرا شده است. برخی دیگر از تجهیزات نظیر کابل ها و ترانس ها خریداری و تأمین شده اند و به زودی در مکان های آماده شده، نصب و آماده راه اندازی می شوند.

 

 

img
img
img
img
img
img
img
img