پست برق سیار 20/132 کیلوولت شبستر برقدار شد

روز شنبه پنجم شهریور ماه سال 1401 ، پست برق سیار  132 به 20 کیلوولت در شهرستان شبستر با موفقیت برقدار شد و به شبکه فوق توزیع در استان آذربایجان شرقی متصل گردید.

این پست در محوطه پست دایمی که در شهرک صنعتی شیرین عسل در حال ساخت است، احداث شده و تا زمان آماده سازی و بهره برداری از پست دایمی، نیازهای منطقه در حوزه های صنعتی، خانگی و کشاورزی را مرتفع می کند.

کلیه مراحل طراحی، تامین کالا و مصالح و تجهیزات، اجرای عملیات ساختمانی، نصب، تست و راه اندازی پست مذکور توسط مهندسان و همکاران پیمابرق انجام شده است.

 پست سیار(موبایل) شبستر دارای یک تریلی حامل بخش تجهیزات فشار قوی 132 کیلوولت، کانکس کنترل و حفاظت، کانکس  فیدرهای 20 کیلوولت و کانکس نگهبانی و رفاهی می باشد که همگی قابلیت نقل و انتقال به دیگر مکان ها برای استفاده موقت در آينده را دارند.

پست های سیار در مقایسه با پست های دایمی نیازمند بودجه و زمان ساخت کمتری هستند. ضمن آنکه میتوان با توجه به نیاز، آنها را از موقعیتی به موقعیتی دیگر منتقل کرد و مجددا مورد بهره برداری قرار داد. به همین جهت از جمله راهکارهای شناخته شده جهت تأمین نیازهای مصرفی در صنعت برق به شمارمی آیند.

جهت اطلاع از دیگر پروژه های پست سیار که توسط شرکت پیمابرق احداث شده اند می توانید به بخش پروژه های پیمابرق مراجعه نمایید.