احداث خط ارتباطی پست های برق نمین- سلوط- فندوقلو

خط ارتباطی پست های نمین، سلوط(آرتاپلاست) و فندقلو توسط شرکت پیمابرق احداث می شود.

در این پروژه سه پست برق واقع در شهرستان نمین از توابع استان اردبیل توسط خط ارتباطی 63 کیلو ولت به یکدیگر متصل می شوند. روستای سلوط از توابع دهستان گرده در شمال شهرستان نمین است که شهرک صنعتی خصوصی آرتا (کارخانه آرتاپلاست) نیز در آنجا قرار دارد و احداث خط ارتباطی مذکور در تأمین توان مورد نیاز این شهرک صنعتی نیز مؤثر می باشد. و اما، منطقه فندقلو در مرز بین شهرستان های نمین و آستارا واقع شده است و جنگل زیبای فندقلو از مناطق جذاب و گردشگری استان اردبیل، مهم ترین بخش این منطقه می باشد.

احداث خط ارتباطی پست های برق نمین،سلوط،فندوقلو

محدوده انجام پروژه در استان اردبیل

پروژه مذکور طی شرکت در مناقصه اعلامی از سوی شرکت برق منطقه ای آذربایجان و برنده شدن پیمابرق در بهمن ماه سال جاری به پیمابرق ابلاغ شد. طی این پروژه، خط ارتباطی 63 کیلوولت به طول تقریبی 11 کیلومتر بین سه پست 230 کیلو ولت نمین- سلوط (آرتاپلاست) و فندقلو احداث می شود . نحوه انجام کار به صورت PC‌ می باشد که طی آن خرید تجهیزات و عملیات اجرایی توسط شرکت پیمابرق انجام می شود.

گفتنی است این پروژه‌ که در بهمن ماه 1400 به پیما برق محول گردیده است، هم اکنون در مراحل آغازین خود قرار دارد و مراحل چک سروی و نقشه برداری و سفارش تولید و خرید تجهیزات آن در حال انجام است.

ویژگی های پروژه احداث خط ارتباطی پست های برق نمین- سلوط- فندوقلو

  • جمع آوری زوج گیرهای بتنی H شکل و احداث کامل خط 63 کیلوولت جدید
  • خرید 230 تن آهن آلات جهت برج های مشبک و تلسکوپی
  • استفاده از مقره های شیشه ای در پروژه
  • خرید مقره و یراق آلات و آهن آلات برج ها
  • احداث فونداسیون، دکل بندی و سیم کشی خط 63 کیلوولت